ELEKTROWSTRZĄSY stosowane w ciąży

Moderator: moderatorzy

Ola07
bywalec
Posty: 34
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 8:33 pm

ELEKTROWSTRZĄSY stosowane w ciąży

Post autor: Ola07 »

Witajcie,
Napiszcie mi coś więcej o EW prosze! Skoro są wykonywane w pełnej narkozie, to już sam fakt podawania tak częstej narkozy mnie przeraza:(
Planuję zajście w ciążę i wczoraj moja lekarka pierwszy raz mi powiedziała o EW, że jest to metoda stosowana czasami w pierwszym trymestrze ciąży- bezpieczna dla płodu.
Jednak dłużej z nią o tym na razie nie rozmawiałam bo o dzieciaczka będziemy się starać dopiero na wiosnę. Jednak bardzo chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej o EW, czy któras z Was stosowałam może w czasie ciąży?
Jak często trzeba je stosować, czy można w znieczuleniu miejscowym, bez narkozy??
Choruje na schizo.
Z góry DZIĘKI za informację
Agnicha
zaufany użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: czw paź 30, 2008 6:43 pm

Re: ELEKTROWSTRZĄSY stosowane w ciąży

Post autor: Agnicha »

Ja tez planuje zajść w ciążę, a może juz nawet jestem :) Na ten czas odstawiłam leki, ale jestem pod stałą kontrola lekarza. Moja lekarka powiedziała, ze przez pierwsze 3 miesiące nie powinnam nic brac, to jest najważniejszy okres dla płodu, mowiła, ze jak nie wytrzymam położy mnie na oddział. A jak nie bede chciała zapisze mi sulpiryd. Jest to chyba jedyny lek, na którym przeprowadzane są badania na kobietach w ciąży, Nie ma skutków ubocznych dla płodu. Mam zamiar wytrzymac bez leków i bez szpitala :)
Prawdopodobnie zaczne brac supliryd w okresie karmienia, ponieważ po porodzie w organiźmie jest burza hormonów i prawie na pewno wróci choroba. W najgorszym wypadku wróce do starego leku i nie bede mogła karmić piersią. Zastanów sie nad EW-nawet głupia depilacja depilatorem nóg może zaszkodzic dziecku i nie jest zalecana a co dopiero Elektro Wstrząsy!! Masz jeszcze troche czasu poczytaj, popytaj sie.... Ale ja bym sie nie odwazyła
Ola07
bywalec
Posty: 34
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 8:33 pm

Re: ELEKTROWSTRZĄSY stosowane w ciąży

Post autor: Ola07 »

Hej Agnicha!
Dzieki za informacje:) Kazde info dotyczace ciazy i brania lekow jest dla mnie bardzo cenne:)
Bardzo chce miec dzidziusia. Niedlugo ( w kwietniu) wychodze za maz.Maz jest zdrowym facetem i wie o moich problemach. Tak wiec niedlugo po slubie zaczynamy starania:)
Jednak po przemysleniach pewnych dochodze do wniosku ze te EW to rzeczywiscie nic dobrego i na pewno nie bede ich stosowac!
A powiedz: jestes w ciazy czy nie?;) Ja calkowicie to balabym sie chyba odstawiac leki, bo nawet moja lekarka mowi ze w 75% choroba by wrocila. Mam taki wrazliwy ogranizm.
Wiec chyba zastosuje metode minimalnych dawek leku. Mowisz ze sulpiryd sie nadaje? A tyje sie od niego? Ja cos slyszalam ze clozapol mozna brac z minimalna szkodliwoscia dla plodu.
Czy slyszalas jeszcze o jakichs takich lekach??
Jak teraz sie czujesz? Wytrzymujesz bez lekow?
Pozdrawiam
OLa
Awatar użytkownika
JudasHonor
moderator
moderator
Posty: 1895
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 8:04 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ELEKTROWSTRZĄSY stosowane w ciąży

Post autor: JudasHonor »

Czy ten wątek to żart ? Bo mi się w mojej, małej główce nie mieści :) Przede wszystkim sama metoda EW, rodem z "Lotu nad Kukułczym Gniazdem", po drugie nadgorliwość chorego co do EW, po trzecie bardzo wątpie w światłe intencje "lekarza".
Kiedyś uważano że "popuszczenie" krwi chorego, bardzo mu pomoże.
Z drugiej strony skąd bierze się wiara że coś bolesnego poprawi nastrój ?
Kolejna rzecz to kiedy zaaplikowałaś sobie pigułkę dobrego samopoczucia ?
Jak choćby dobrą muzykę, lody z bitą śmietaną i kremem czekoladowym, wyborną komedię, wesołą rozmowę ze znajomą, chwilkę zapomnienia przy zakupach etc.
Dostępne bez recepty, dawkowanie według potrzeby, żadnych skutków ubocznych i poza-piramidowych, w razie wątpliwości skonsultuj się z lekarzem bądź farmaceutą. Ciekawe co by powiedział psychiatra na taką pigułkę ? Czy ktoś mógłby się spytać swojego lekarza dla mnie, ciekaw jestem reakcji, plizzz.
Kolejny dzień pełen nowych możliwości.
Awatar użytkownika
zbyszek
admin
Posty: 8034
Rejestracja: ndz lut 02, 2003 1:24 am
Status: webmaster
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ELEKTROWSTRZĄSY stosowane w ciąży

Post autor: zbyszek »

Nie znam się na tym, lecz elektrowstrząsy działają na neurony przewodzące bodźce i raczej nie powinny działać na płód dopóki on nie rozwinął zaczątku układu nerwowego. Niestety nie wiem kiedy pojawia się układ nerwowy.

Może poprosiłbym o konsylium przy takiej decyzji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „leki, terapie”