http://www.geekweek.pl/news/2018-03-25/ ... blue-beam/
Powstają one w kuli plazmy, wytworzonej z pomocą dwóch laserów. Pierwszy z nich, femtosekundowy laser, tworzy świecącą kulę plazmy, a drugi, nanolaser, dostrojony do niezwykle wąskiego zakresu długości fal, zmienia jej strukturę. Wraz z jej ruchami, generowane jest światło i fale akustyczne.
W praktyce wygląda to tak, że armia może wytworzyć takie zjawisko w atmosferze, w formie spektaklu holograficzno-akustycznego, na przykład nad obszarem okupowanym przez wroga, i przemówić do żołnierzy, jakby przemawiał do nich z Niebios sam Bóg.
http://natemat.pl/73849,ultradzwieki-po ... sz-nastroj
Prof. Hameroff wiedział, że zarówno ultradźwięki, jak i mikrotubule, czyli struktury białkowe znajdujące się wewnątrz neuronów mózgowych i odpowiedzialne za nastrój oraz świadomość, wykazują wzmożoną aktywność w częstotliwościach ponad 1 000 000 herców. Dlatego też postanowił sprawdzić, jaki wpływ na emocje ludzkie będzie miało działanie fal dźwiękowych. Badacz oznajmił swoim kolegom anestezjologom, że do przetestowania metody wykorzysta pacjentów z chronicznym bólem. Zasugerowali oni jednak, aby najpierw sprawdził jej działanie na sobie. Tak też się stało.
Po 15 sekundach oddziaływania ultradźwięków na powierzchnię głowy, Hameroff nie zauważył żadnych zmian. Jednak minutę po zabiegu pojawiły się pierwsze efekty terapii. Doskonały nastrój utrzymywał się u badacza przez kolejną godzinę lub dwie. Jednak specjalista podejrzewał, że odczuwany stan emocjonalny mógł być efektem placebo, powstałym wskutek oczekiwań względem skutków zabiegu. Konieczne okazało się przeprowadzenie badań klinicznych. Za zgodą szpitala i pacjentów doświadczających chronicznego bólu, którzy zostali poddani testom, zespół naukowców pod przewodnictwem prof. Hameroffa przeprowadził eksperyment z użyciem ultradźwięków, w którym ani specjaliści, ani badani nie wiedzieli, czy urządzenie emitujące ultradźwięki jest włączone, czy wyłączone.
Sugestie że można wpływać na nastrój zdalnie przestają już być fantastyką naukową.
Wiele osób mających władzę nad światem nie ma władzy nad życiem. A ci którzy mają władzę nad życiem nie mają władzy nad światem. Gdzie tu sprawiedliwość.